Ön Bilgilendirme Formu

SKY Çocuk Gereçleri Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1-SATICI BİLGİLERİ 

Ünvanı : SKY Çocuk Gereçleri Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Kısaca VEER olarak anılacaktır.) Adresi : Büyük Selçuklu Bulvarı No:4 Sincan OSB/Ankara Telefon : 0 212 211 55 00

Müşteri Hizmetleri Telefon : 0 212 211 55 00 Mersis Numarası : 0772137079300001

2- SÖZLEŞMEYE KONU ÜRÜN BİLGİSİ, ÜRÜNÜN FİYATI, KARGO ÜCRETİ, TÜKETİCİNIN TERCİH ETTİĞİ ÖDEME ŞEKLİ, TESLİMAT VE FATURA ADRESİ

 ÜRÜN:[urun-listesi]

KDV HARİÇ ÜCRETİ:[sepet-tutar]

FİYATI:[toplam-tutar]

KDV TUTARI:[vergi-tutar]

KARGO BEDELİ:[kargo-tutar]

ÖDEME ŞEKLİ:[odeme-yontemi]

FATURA  ADRESİ:[fatura-adres]

TESLİMAT ADRESİ:[kargo-adres]

Banka kanalıyla yapılan ödemelerde; BANKA ile TÜKETİCİ arasındaki ilişkiden kaynaklanabilecek sorunlardan VEER sorumlu değildir. VEER, ödeme işlemi sırasında sadece TÜKETİCİ’yi seçimine göre banka sistemine yönlendirmektedir ve banka işlemini yönetmemekte, hiçbir şekilde ödeme işlemine müdahil olmamaktadır. Kredi kartı güvenliğiniz için 3D secure ve 256 bir SSL sertifika sistemi sertifika sistemi kullanılmaktadır.

VEER tarafından kabul edilen ödeme şekilleri;

 a) SKY Çocuk Gereçleri Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına kayıtlı, Garanti BBVA Bankası, TR19 0006 2000 6820 0006 2956 64 IBAN numaralı banka hesabına HAVALE veya EFT,

b) BANKA KARTI/KREDİ KARTI’yla tek çekim,

Ödemeler sadece yukarıda belirtilen ödeme biçimlerinden biriyle yapılabilmektedir. Bu yollardan biriyle ödeme yapma imkânınız bulunmamaktaysa; işleminizi sonlandırmanız gerekmektedir.

3- İFA, TESLİMAT ve GÖNDERİ ÜCRETİ

 a-Satış işlemine konu ürün, siparişin başarıyla sonuçlanarak onaylanmasından sonra TÜKETİCİ’nin verdiği bilgilere göre TÜKETİCİ’nin veya TESLİM İÇİN GÖSTERDİĞİ 3. KİŞİ’nin yukarıda belirtilen teslimat adresine kargo şirketi ile gönderilecektir.Sipariş aşamasında TÜKETİCİ tarafından beyan edilip oluşturulan teslim adresinin doğruluğundan VEER sorumlu tutulmayacaktır.

b-Siparişe konu ürün siparişi onayından itibaren 14 gün içerisinde kargo şirketi ile TÜKETİCİ’ye teslim edilir.VEER’in dışında yaşanan olağanüstü ve mücbir sebeplerin oluşması durumunda 30 günlük süre içerisinde ürün teslim edilmez ise TÜKETİCİ’nin banka bilgisini de içerir başvurusu üzerine VEER 3 gün içerisinde hiçbir kesinti yapmaksızın sipariş bedelini iade edecektir.

c-Teslimat anında ürün ambalajının genel olarak tam ve hasarsız olduğunu tespit etmek TÜKETİCİ’nin sorumluluğundadır. TÜKETİCİ teslim anında yapacağı genel kontrollerinde ambalajda yırtık, açılma, ıslanma, ezilme ve benzeri bir ayıp teşkil edecek hasarı tespit ettiğinde ürünü teslim almama hakkına ve ürünü SATICI’ya iade etme hakkına sahiptir.İadenin bu tarz nedenlerden dolayı yapılması durumunda VEER’in   0 212 211 55 00 nolu Müşteri Hizmetleri telefonuna sözlü veya iletisim@goveer.com.tr adresine yazılı olarak bildirilmesini önemle rica ederiz.Mümkünse teslim anındaki ambalajın fotoğraflarının gönderilmesi sizlere ürün teslim sürecini geliştirmemize katkı sağlayacaktır.

d-Gönderi ücretinin TÜKETİCİ’ye ait olması durumunda ürünün sağlam bir şekilde teslim edilmesi durumundan kargo ücretini ödemenizi, ancak yapacağınız kontrollerde ambalajda bir sorun görmeniz nedeni ile ürünü teslim almamaya karar verirseniz kargo ücretini ödememenizi tavsiye ederiz.

4- CAYMA HAKKI, İSTİSNASI VE ŞARTLARI

VEER ve TÜKETİCİ haklarını kullanırken iyi niyet ve dürüstlük kurallarına uymak zorundadır.Yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre ürünümüzle ilgili cayma hakkınız bulunmaktadır.Cayma hakkınız sözleşmenin tarafınızca onaylanıp ödemenin yapılması ile başlar ve ürünü teslim aldıktan 14 gün sonra sona erer. Ancak aşağıdaki şartların varlığı durumunda cayma hakkınızı kullanmanız mümkün değildir.

Cayma hakkının kullanılamayacağı durumlar (istisnalar)

a-Cayma hakkını kullanma talebinizden itibaren ürünün 10 gün içinde iade edilmemesi,

b-Ürünün aksam ve aksesuarlarının (uzaktan kumanda, iç gövdede mevcut aksam, filtre gibi) eksik teslim edilmesi,

c-Ürünün yeniden satışına engel olacak biçimde zarar görmesi,

Ürünü kullanım kılavuzu/talimatına, işleyişine, teknik özelliklerine uygun bir şekilde kullanmanız halinde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu olmadığınızı hatırlatırız.

5- CAYMA HAKKININ KULLANIM ŞEKLİ VE KOŞULARI İLE ÜRÜN VE BEDEL İADESİNE DAİR HUSUSLAR

a- TÜKETİCİ, cayma kararını bildiren açık bir beyan ile cayma hakkını kullanır. Cayma hakkını kullanmak isteyen TÜKETİCİ, cayma hakkına ilişkin bildirimini, 4.maddede belirtilen süreler içerisinde olmak koşuluyla; VEER’in yukarıda yer alan adresine yazılı olarak veya iletisim@goveer.com.tr e-posta adresi aracılığıyla iletmek suretiyle kullanır. Cayma hakkının kullanımına ilişkin ispat yükümlülüğü TÜKETİCİ’ye aittir. VEER’a ulaşan cayma bildiriminin alındığına ilişkin teyit bilgisi, TÜKETİCİ tarafından e-posta adresi verilmiş olması halinde e-posta yoluyla iletilecektir.

 b-TÜKETİCİ; ürünü, YURTİÇİ KARGO SERVİSİ A.Ş.’nin herhangi bir şubesi aracılığıyla iade eder ve kendisinden her hangi bir gönderi bedeli talep edilmez. Anlaşmamız bulunan bu taşıma şirketinden başka bir taşıma şirketi veya yolla iadenin gerçekleştirilmesi halinde; nakliye bedeli TÜKETİCİ tarafından ödenecektir. İade için tüketicinin bulunduğu yerde taşıyıcı şirketin şubesinin olmaması durumunda; iletisim@goveer.com.tr e-posta adresi aracılığıyla VEER’a bildirimde bulunmanız durumunda ilave hiçbir masraf talep etmeksizin ürünü TÜKETİCİ’den almakla yükümlü olduğumuzu hatırlatırız.

Ürünün kargo şubesine teslim edilmesi aşamasında satış faturamızda yer alan iade kısmının TÜKETİCİ tarafından doldurulması ve ilgili bölümün imzalanması gerekmektedir.

 c- TÜKETİCİ’ye iade edilecek bedelin tamamı; yasal 14 günlük süre içerisinde ve ödemeyi yaptığı kanal üzerinden yapılacaktır. Bu kapsamda, KREDİ KARTI ile yapılan ödemelere ilişkin iadeler; ödemenin yapıldığı bankaya/karta iade edilecek olup, bedelin BANKA tarafından TÜKETİCİ’ye ödenmesi veya tesis edilen taksitlerin iptal/mahsup biçimi ilgili bankanın yetkisinde ve tasarrufundadır. VEER tarafından gerekli iptal veya iadenin ilgili bankaya yapılması sonrasında; BANKA’nın TÜKETİCİ’ye eksik veya gecikmeli ödeme yapması VEER’in sorumluluğunda değildir.

6- ZARARDAN SORUMLULUK

 VEER ürünün TÜKETİCİ ya da tüketicinin taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur.

7-İFA, TESLİMAT VE ÖDEME KONUSUNDAKİ ŞİKÂYETLER

TÜKETİCİ, tamamlanan ve ödemesi yapılan siparişin her aşamasında ve teslim edilmesi, sözleşmenin ifası ve ödeme konularındaki talep ve şikayetlerini yukarıda belirtilen iletişim kanalları yoluyla yazılı olarak bildirebilir. VEER’a ulaşan talep ve şikâyetler; ulaştığı tarihten itibaren (7) gün içerisinde e-posta, olmaması halinde hafta içi ve mesai saatleri içinde telefon yoluyla cevaplandırılacaktır.

8- FORM PAYLAŞIMI VE MUHAFAZASI

 İşbu ön bilgilendirme formu, satın alma işleminin tamamlanmasının ardından; ödeme işleminden önce TÜKETİCİ’ye ibraz edilen ve TÜKETİCİ tarafından onaylanan MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ ile birlikte, TÜKETİCİ’nin beyan ettiği e-posta adresine gönderilecektir. Ön Bilgilendirme Formu, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve TÜKETİCİ’ye yapılan teslimata dair belge örnekleri en az 3 (üç) yıl süreyle VEER tarafından muhafaza edilecektir.

10-İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMÜ VE UYGULANACAK HUKUK

 Tüketicilerin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’dan kaynaklanan uyuşmazlıklarının çözüm yerleri; tüketicinin ürünü satın aldığı veya tüketicinin ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri’dir.

Hakem heyetlerinin görev sınırı üzerindeki uyuşmazlıklar için Tüketici Mahkemelerine veya bulunmayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemelerine başvurmak mümkündür.

11- BİLGİLENME BEYANI VE KABULÜNÜN SONUÇLARI

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nu imzalayan veya imzalanmış sayılması için onaylayan TÜKETİCİ; tüm şartları öğrenmiş, bilgilenmiş, belirtilen bilgileri ve kuralları kabul etmiş sayılmaktadır.

TÜKETİCİ 

Adı Soyadı :[fatura-isim] [fatura-firma]

Eposta adresi :[eposta]

Telefon numarası :[telefon]

ÜCRETSİZ KARGO

Siparişinizi 3 ile 5 gün içinde teslim ediyoruz.

14 GÜN İÇİNDE İADE HAKKI

Ürünlerimizden memnun olduğunuza emin olmak istiyoruz!

2 YIL GARANTİ

Sitemizden alacağınız ürünler için 2 yıl garanti veriyoruz.

SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLAR

Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
E-Posta gönderebilir veya SSS sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.